o-przedszkolu

O przedszkolu

Przedszkole Fortepiano to zupełnie nowa jakość w kształceniu naszych dzieci. Obok podstawy programowej, przyjętej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, realizujemy w ramach zajęć autorski program nauczania, oparty na zabawie z muzyką i plastyką.

Naszym celem jest rozwijanie w dzieciach pasji artystycznych, które będą stanowić podstawę do budowania wrażliwości na sztukę i otaczający świat. Pomagamy wychowankom odkrywać i nazywać swoje emocje, rozwijamy percepcję zmysłową, ze szczególnym uwzględnieniem słuchu, wzroku i dotyku. Korzystamy przy tym z najlepszych metod nauczania, m.in. systemu Carla Orffa, rytmiki Émile’a Jaques-Dalcroze’a, metody Batii Strauss czy Edwina Gordona, efektu Mozarta, metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, i wielu innych. Nasze techniki wdrażamy z zachowaniem pełnej otwartości na potrzeby dzieci, budując atmosferę zaufania i wesołej zabawy.

Dołącz do nas!

Nic nie jest tak ważne jak dobro naszego dziecka. Zapisz swoje dziecko do naszego przedszkola i pozwól rozwijać mu skrzydła pod naszym okiem.

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać